Jak wybrać odpowiedniego prawnika

Przemyślałeś to dokładnie i zdecydowałeś, że musisz skontaktować się z prawnikiem. Dużym problemem jest znalezienie odpowiedniego prawnika z doświadczeniem w podobnym przypadkach jak Twój.

Potrzebujesz pomocy w sprawie kredytów frankowych? Sprawdź stronę odfrankujemy-twojkredyt.pl

W tej części znajdziesz kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy wyborze prawnika, a także odpowie na kilka pytań, które możesz zadać prawnikowi podczas pierwszego spotkania. Jeśli odrobisz swoją pracę domową, możesz zatrudnić prawnika, który ma doświadczenie i wiedzę, aby pomóc Ci rozwiązać Twój problem.

Większość ludzi nie ma „stałego” prawnika, w tym sensie, że mają jednego lub więcej lekarzy, z którymi widują się co najmniej raz w roku. Jak więc znaleźć prawnika, który jest dla ciebie odpowiedni? Gdzie zwracasz się po rekomendacje?

Gdzie powinienem zacząć szukać prawnika?

Istnieje wiele sposobów na znalezienie rzetelnego prawnika. Jedną z najlepszych jest rekomendacja od zaufanego przyjaciela, krewnego lub wspólnika biznesowego. Należy jednak pamiętać, że każda sprawa prawna jest inna i że prawnik, który jest odpowiedni dla kogoś innego, może nie odpowiadać Tobie lub Twojemu problemowi prawnemu.

Czy ogłoszenia to dobre miejsce na szukanie prawnika?

Pod pewnymi względami tak, reklamy są przydatne. Jednak zawsze uważaj, aby wierzyć we wszystko, co czytasz i słyszysz — a nigdzie nie jest to bardziej prawdziwe niż w przypadku reklam. W gazetach, książkach telefonicznych, reklamach radiowych, telewizyjnych i internetowych, a także korespondencji bezpośredniej, można zapoznać się z nazwiskami prawników, którzy mogą być odpowiedni dla Twoich potrzeb prawnych. Niektóre reklamy pomogą również określić obszar specjalizacji prawnika. Inne reklamy podadzą opłatę lub przedział cenowy za obsługę konkretnego typu „prostej” sprawy. Pamiętaj, że Twoja sprawa może nie mieć prostego rozwiązania. Jeśli prawnik podaje opłatę, upewnij się, że wiesz dokładnie, jakie usługi i wydatki obejmuje opłata, a jakie nie.

A co z lokalną usługą skierowania?

 Większość społeczności oferuje usługi skierowań, które pomagają ludziom znaleźć prawników. Możesz je znaleźć w „Usługi polecania prawników” lub w podobnym miejscu na żółtych stronach. Służby te zazwyczaj polecają prawnika w okolicy, aby ocenić sytuację. Kilka usług oferuje pomoc grupom o wyjątkowych cechach, takich jak osoby starsze, imigranci, ofiary przemocy domowej lub osoby niepełnosprawne.

Moja nowa praca oferuje przedpłacony plan usług prawnych. Czego mogę się spodziewać?

Usługi prawne, podobnie jak wiele innych rzeczy, są często tańsze przy zakupie hurtowym. Niektórzy pracodawcy, związki zawodowe i kredytowe oraz inne grupy utworzyły plany „ubezpieczeń prawnych”. Te plany są różne. Wiele z nich pokrywa większość, jeśli nie całość, kosztów konsultacji prawnych, przygotowania dokumentów i reprezentacji sądowej w rutynowych sprawach prawnych. Inne programy obejmują jedynie porady i konsultacje z prawnikiem. Przed przystąpieniem do planu prawnego upewnij się, że znasz jego zakres i wiesz, czy będziesz musiał dokonywać wpłat z własnej kieszeni. Te plany grupowe mają ten sam wzór, co grupowe lub spółdzielcze plany ubezpieczenia medycznego. Pracodawcy lub związki tworzą fundusz na pokrycie kosztów prawnych pracowników, przy czym pracownik czasami wnosi niewielką dopłatę. W ostatnich latach plany grup prawnych stały się znacznie bardziej rozpowszechnione. Niektóre domy towarowe i firmy obsługujące karty kredytowe oferują nawet takie plany swoim klientom.

Chcę zatrudnić prawnika, ale nie mam dużo pieniędzy. Gdzie mogę znaleźć niedrogą pomoc prawną?

Kilka programów pomocy prawnej oferuje niedrogie lub bezpłatne usługi prawne dla potrzebujących. Zajrzyj na żółte strony pod tematy takie jak „kliniki prawne”, „pomoc prawna” lub „porada prawna” lub wyszukaj w Internecie. Większość programów pomocy prawnej ma specjalne wytyczne dotyczące kwalifikowalności, często oparte na miejscu zamieszkania, wielkości rodziny i dochodach. Niektóre biura pomocy prawnej mają własnych prawników, a inne współpracują z prawnikami-wolontariuszami. Należy pamiętać, że ludzie nie mają prawa do bezpłatnego adwokata w sprawach cywilnych.

Next post Perspektywy pracy w budownictwie po studiach